Přihlášky jsou uzavřeny. Startovky zpracováváme a právě proto vám přinášíme pár posledních informací, neboť dále už se uvidíme až na presentaci.

Předpokládám, že jste skoro všichni již v minulosti některý ročník Ruské Rulety absolvovali, shromaždiště  a místo startu a cíle na farmě v Ptýrově ( www.farmapty­rov.cz ) také znáte, rozpis je myslím poměrně podrobný, přesto bych chtěl napsat pár věcí, které budou pro někoho nové a určitě stojí za to si je přečíst.

Pátek i sobota je program určen již rozpisem, startovní listiny budou zveřejněny na stránkách závodu nejpozději ve čtvrtek.

Potřetí se na start postaví nová kategorie Málčik, což jsou rodiče s přívěsným vozíkem. Vzhledem k tomu, že jejich děcko lze těžko přesvědčit, že by se mělo vyprázdnit před startem, umožníme jím volný startovní čas. Znamená to, že se nenajdou ve startovce a prostě až dorazí na start, tak jim v systému tento čas zapíšeme jako startovní. Nejpozději však do 11.00 hod.

Mrazík- tato kategorie startuje od 9.45 hod a nemá žádný časový limit, ale musí objet kontroly č.101–108 a poslední kontrolu 129 v tomto uvedeném pořadí. Pokud záměrně  pojedete napřeskáčku, nebo se vám podaří některou  kontrolu vynechat, nebudete bohužel klasifikováni. Systém je nemilosrdný a všechno odhalí.  Sice nemáte časový limit, ale po 18.hodině začínáme sbírat kontroly, takže pak už jeďte raději rovnou do cíle, abyste stačili dorazit ještě před vyhlášením.

Pro ostatní kategorie platí limity i startovní časy uvedené v rozpise. Buďte na startu připraveni prosím 10 minut před vlastním startovním časem.

Systém SportIdent (SI) – pro koho je to novinka, tak dobře čtěte.   Samotný čip, neboli fakáč, je takový malý kolíček (zapůjčené  prosím NEZTRATIT, jinak zaplatíte 700,–Kč ),  který lze vézt na prstu ruky, což je letos nutností,protože se vracíme k původnímu typu schovávání kontrol mimo cesty a pokud byste ho měli přidělaný na kole, tak byste se občas dostávali do nesnází.

Ovšem v případě, že si budete   během závodu muset z nějakého důvodu  v lese utřít zadek, tak si ho prosím vás nezapomeňte  sundat !!!!!

Před vlastním startem musíte v prvním koridoru vložit čip do dvou vyčítacích jednotek ( takové menší krabičky). První krabička vám čip vynuluje a druhá je pro kontrolu. Kdybyste to neudělali, tak se k vašemu času přičte i čas posledního minulého závodu, což určitě nechcete.  Vždy musíte počkat na zvukový či světelný signál na krabičce, totéž platí i při průjezdu kontrolama. Někdy to může být až 3 vteřiny, tady nic neuspěcháte.

No a kdybyste v lese potkali někoho, kdo si kontrolu odnáší (teda pokud to nebude někdo z pořadatelů), tak ho seřežte a vraťte jí zpátky. Pořadatele poznáte podle toho, že je je mladý, hezký a hubený a já se v lese pohybovat nebudu.

 

A pozor v cíli, na cílové čáře bude také kontrola, kterou musíte na dojezdu „orazit“

Pak si ještě musíte dojít k „vyčítání“ čipů- bude viditelně označeno v cílovém prostoru, kde vám ho vyčteme, kdo ho měl vypůjčený, ten ho vrátí a počkáte si až vám  vytiskneme lístek s body, časem a případnou penalizací.  Tím si můžete okamžitě porovnat se soupeři výsledek i zvolenou strategii a začít si nadávat nebo se naopak chválit, jací jste to proti nim filutové.

Upozorňujeme, že  prvních 5 minut, o který přešvihnete limit vám strhneme za každou minutu body dva a od šesté dále za každou minutů bodů pět. To jen kvůli motivaci v závěru závodu. (((c:

Vzhledem k tomu, že se jedná o jubilejní desátý ročník, připravili jsme pro vás v závěru malé zpestření. Konkretně to znamená, že bude povinně poslední kontrola č.129 a krom kategorie Malčik, který z ní může jet rovnou do cíle, musí všichni ostatní absolvovat vytyčený úsek s terénní až vodní vložkou. Nebojte, ze systému Sportident poznáme, kdyby chtěl někdo švindlovat, ale nemějte z toho strach, nebude to nic těžkého ani nebezpečného.

 

 

No už mě celkem nic jiného nenapadá, snad jen to, že bude sobotní závod v kategorii Maxim a Meresjev zahrnut do SHOCART ligy(http://ww­w.cykloserver­.cz/aktuality/?…), tudíž je limit stejný (6 hodin) a vy Maximové se budete moci poměřit s těmi tvrďáky, kteří už za sebou budou mít noční etapu.

Jinak v sobotu večer vás  čeká nějaký kulturní program,tak věřím, že vás po závodech odjede co nejméně  a že necháte odjezd až na nedělní ráno.

Vyhlášení Malčiků asi provedeme co nejdřív, ostatní kategorie však budou vyhlášeny dle rozpisu.

Tak ted už se vy můžete případně těšit a my se v pondělí vrhneme na tvorbu startovek, kterou se budeme snažit zveřejnit co nejdříve.

Báža