Doufáme že letos k nám bude počasí milostivější než loni, tudíž vězte, že jdeme na to v sobotu 8.ledna 2011! Jede se dle standardních pravidel jako obvykle, takže stačí mrknou na web do rubriky :)

Elektronické přihlášky najdete na pravé straně hlavní obrazovky našeho webu. 

Co to je Ruská Sibiř

Ruská Sibiř je orietační závod jednotlivců na kole, přičemž pokud by se někdo vysloveně sám bál, může vytvořit dvojici s tím, že bude klasifikován odděleně a bez nároku na cenu. Závod je orientačně jednoduchý, protože se jede po předem vytyčené trati od kontroly ke kontrole (scorelauf s daným pořadím kontrol). Vzhledem k zimnímu období se pojede zejména po zpevněných cestách v bývalém vojenském prostoru Mimoň – Ralsko tak, aby trať byla sjízdná bez velkého slézání z kola (doufejme). Délka trati se bude pohybovat kolem 50km s tím, že podle počasí může být jak zkrácena, tak možná i maličko prodloužena – náročnost by měla být zachována zhruba stejná, jako byla u předchozích ročníků (viz archiv článků).

Start a cíl závodu bude jako obvykle u restaurace „Jizera“ v Nové Vsi, která je vzdálena zhruba 2km od Bakova nad Jizerou. Účastníci závodu dostanou mapu s vyznačením kontrol a popis trati. Startuje se v časových intervalech tak, aby se všichni bezpečně vrátili do tmy zpět (doufejme).

Místo startu najdete snadno. Z náměstí v Bakově nad Jizerou se vydáte směrem na Malou Bělou, po zhruba 700m přejedete most přes Jizeru, odbočíte doprava směr Bělá p.Bez. Po několika dalších stovkách metrů narazíte na restauraci „Klokočka“, u ní se dáte opět doprava a po cca 400 metrech dojedete do Nové Vsi a současně i k místu startu – restauraci „Jizera“.

Časový plán

Sobota 8.ledna 2011

8.30 Prezentace přihlášených v místě startu 9.45 Start prvního jezdce někde mezi 15.00 – 16.00 Vyhlášení výsledků

Místo konání Ruské Sibiře

Místo startu je u restaurace „Jizera“ v Nové Vsi u Bakova nad Jizerou

Startovné činí 150,– Kč. Převlékaní a přiměřené kulturní vyžití bude možné. V restauraci je k dispozici za rozumnou cenu co hrdlo ráčí. WC je k dispozici, srchy bohužel nikoli.
  • Horské, nebo trekové kolo, přilba povinná
  • Buzola a mapník (doporučeno, zkušení borci asi buzolu ani nevytáhnou)
  • Mobil (pro jistotu)
  • Náhradní duše, základní nařadí
  • Zámek na kolo
  • Mapu závodního prostoru dostanete na místě
  • Zláštní pravidlo: Závodník je povinnen trasu absolvovat bez jakékoli cizí pomoci vyjma půjčení nářadí nebo duše při defektu a jiné poruše (od jiného závodníka či od pořadatelů). Je výslovně zakázáno v průběhu závodu měnit kola, případně gumy. Účast doprovodných vozidel je zakázána a trestá se diskvalifikací doprovázeného závodníka.
Startovné se platí na místě, je to pro vaše pohodlí, přece jen Ruská Sibiř není tak velká akce abychom museli dělat převody. S tím vás současně prosíme, abyste nám dali vědět, pokud budete přihlášeni a nakonec se rozhodnete nepřijet. Moc nám to ulehčí práci a uvolníte tak místo ostatním.

Tuto informaci klidně šiřte mezi své známé, i když počet míst je pochopitelně z kapacitních důvodů omezen. Sledujte prosím náš web www.bakovdevil­s.cz. Případné dotazy směřujte na adresu bakovdevils -zavinááč- gmail.com .

Takže se uvidíme v sobotu 8.ledna 2011!

Vaši Bakov Devils