Ne, bohužel to není vtip. Museli jsme poprvé v dlouhé historii rulet a sibiří sáhnout k tak nepříjemnému kroku, jakým je zrušení (odložení) závodu. Moc nás to mrzí, ale vzhledem k počasí jsme se rozhodli, že Ruská Sibiř se tuto sobotu, t.j. 23.ledna NEJEDE.  V současné době zkoušíme najít náhradní termín v druhé polovině února, kdy by situace mohla být už lepší. Prosím sledujte náš web, zhruba do deseti dnů bude jasno zda-li se Sibiř pojede v náhradním termínu nebo letos se nepojede vůbec.

Pro vysvětlení. Vždycky nám šlo v prvé řadě o bezpečnost účastníků. Ještě s úsměvem vzpomínáme, jak jsme například trnuli hrůzou, aby nám na někoho po orkánu nespadl strom. Nakonec všechno dobře dopadlo. Ale teď jsme došli k názoru, že už by to bylo za hranou a že by si závod nikdo pořádně neužil.

V Bakově napadly desítky centimetrů sněhu. Asi nejvíc za posledních dvacet, možná třicet let. Je ho tu více než například v jizerkách. Do konce týdne bude dále sněžit a na jeho konci přijdou vcelku velké mrazy. Tudíž žádná vyhlídka na zlepšení situace. Cesty, kudy se Sibiř má jet, jsou nejen nesjízdné, ale často i neprůchodné.  To by vyhánělo závodníky na silnice, které jsou díky barierám sněhu hodně zúžené a předjetí cyklisty znamená horor jak pro cyklistu, tak pro řidiče. Opravdu v tuto chvíli nechceme jít právě za onu pomyslnou hranu a proto jsme se rozhodli tak jak jsme se rozhodli. Doufáme, že nás pochopíte a že nám zůstanete věrni.

Sledujte prosíme web, přijdeme s novými zprávami. Ještě jednou díky.

Vaši Bakov Devils