Dnes o půlnoci uzavíráme přihlášky, další zájemci již jen po telefonické či jiné dohodě. K tomu můžete použít následující pojítka. Používat , ale nezneužívat (((c:

mobil :777 182 814 – tento telefon použijte případně při závodě jako SOS linku

mejl : maida @sixnumbers.cz

No a právě proto vám přinášíme pár posledních informací, neboť dále už se uvidíme až na presentaci.

Předpokládám, že jste skoro všichni již v minulosti některý ročník Ruské Rulety absolvovali, shromaždiště  a místo startu a cíle na farmě v Ptýrově ( www.farmapty­rov.cz ) také znáte, rozpis je myslím poměrně podrobný, přesto bych chtěl napsat pár věcí, které budou pro někoho nové a určitě stojí za to si je přečíst.

Tak zaprvé nová kategorie Málčik, což jsou rodiče s přívěsným vozíkem je sama o sobě nová, ale vzhledem k tomu, že jejich děcko lze těžko přesvědčit, že by se mělo vyprázdnit před startem, umožníme jím volný startovní čas. Znamená to, že se nenajdou ve startovce a prostě až dorazí na start, tak jim v systému tento čas zapíšeme jako startovní. Nejpozději však do 11.30 hod.

Mrazík- tato kategorie startuje od 9.45 hod a nemá žádný časový limit, ale musí objet kontroly č.31–39 v tomto uvedeném pořadí. Pokud záměrně  pojedete napřeskáčku, nebo se vám podaří některou  kontrolu vynechat, nebudete bohužel klasifikováni. Systém je nemilosrdný a všechno odhalí.  Sice nemáte časový limit, ale po 18.hodině začínáme sbírat kontroly, takže pak už jeďte raději rovnou do cíle, abyste stačili dorazit ještě před vyhlášením.

Pro ostatní kategorie platí limity i startovní časy uvedené v rozpise. Buďte na startu připraveni prosím 10 minut před vlastním startovním časem.

Systém SportIdent (SI) – pro koho je to novinka, tak dobře čtěte.   Samotný čip, neboli fakáč, je takový malý kolíček (zapůjčené  prosím NEZTRATIT, jinak zaplatíte 700,–Kč ),  který lze vézt na prstu ruky, ale mnohem častěji se používá jeho umístění na představci či řídítkách pomocí takového toho navijáčku (jo-ja), který se praktikuje třeba na sjezdovkách k uchycení pernamentky.

 Je to opravdu vhodnější a předpisy MTBO jeho uchycení na kole dokonce přikazují, ale nechceme vás tím zbytečně zatěžovat.  Ovšem v případě, že ho povezete na ruce a budete  si během závodu muset z nějakého důvodu  v lese utřít zadek, tak si ho prosím vás nezapomeňte  sundat !!!!!

Před vlastním startem musíte v prvním koridoru vložit čip do dvou vyčítacích jednotek ( takové menší krabičky). První krabička vám čip vynuluje a druhá je pro kontrolu. Kdybyste to neudělali, tak se k vašemu času přičte i čas posledního minulého závodu, což určitě nechcete.  Vždy musíte počkat na zvukový či světelný signál na krabičce, totéž platí i při průjezdu kontrolama. Někdy to může být až 3 vteřiny, tady nic neuspěcháte.

 

A pozor v cíli, na cílové čáře bude také kontrola, kterou musíte na dojezdu „orazit“

Pak si ještě musíte dojít k „vyčítání“ čipů- bude viditelně označeno v cílovém prostoru, kde vám ho vyčteme, kdo ho měl vypůjčený, ten ho vrátí a počkáte si až vám  vytiskneme lístek s body, časem a případnou penalizací.  Tím si můžete okamžitě porovnat se soupeři výsledek i zvolenou strategii a začít si nadávat nebo se naopak chválit, jací jste to proti nim filutové.

 Upozorňujeme, že  prvních 5 minut, o který přešvihnete limit vám strhneme za každou minutu body dva a od šesté dále za každou minutů bodů pět. To jen kvůli motivaci v závěru závodu. (((c:

Jinak, kdyby se stalo, že nějaký nenechavec kontrolu sebere, bude v místě rozsypán velký počet malých lístečků s číslem kontroly, tak si jeden seberte a přivezte ho ukázat do cíle.  No ale ten systém je natolik chytrej, že dokáže vyhodnotit reálnost, že jste tam byli, pro případ, že byste nějaký lísteček našli cestou.

No a kdybyste v lese potkali někoho, kdo si kontrolu odnáší (teda pokud to nebude někdo z pořadatelů), tak ho seřežte a vraťte jí zpátky. Pořadatele poznáte podle toho, že je je mladý, hezký a hubený.

No už mě celkem nic jiného nenapadá, že byly zkráceny limity o hodinu oproti předcházejícím ročníkům jste si už asi přečetli, jinak v sobotu večer vás čeká koncert kapely nazvané Noční můry, což bude překvápko i pro mě, taky je uslyším poprvé, tak věřím, že vás po závodech odjede co nejméně a že si společně trochu   " zabékáme" a že necháte odjezd až na nedělní ráno.

Vyhlášení Malčiků asi provedeme co nejdřív, ostatní kategorie však budou vyhlášeny dle rozpisu.

Tak ted už se vy můžete případně těšit a my se zítra vrhneme na tvorbu startovek, kterou se budeme snažit zveřejnit co nejdříve. 

Báža