Vážení kamarádi, kolegové, či dokonce příznivci Bakov Devils!

 

Osmý ročník dnes již legendárního závodu Ruská Ruleta je tu a po nějaké době s významnou inovací v podobě nové kategorie a nového ředitele závodu! 

Novinkou je zároveň i to, že tentokráte se bude čas měřit elektronicky, což pro vás nic složitějšího neznamená, jen, pokud nevlastni odečítací čip Sport Ident to uvedete v přihlášce a my vám ho za poplatek 40 Kč zapůjčíme. Ale nesmíte ho ztratit, stojí to sedum set. Naopak si budeme moci hned v cíli porovnat se soupeři vaše mezičasy.

 

Pokud by někdo z vás nevěděl (což snad ani není možné :), co Ruská Ruleta je, pak vězte, že to je orientační závod dvojic na horských kolech, který se jede podle běžné turistické mapy a hlavním cílem je si to pořádně užít. Pokud by někdo chtěl, může si i dobře zazávodit. Pro bližší informace doporučujeme si přečíst reportáže z minulých dvou ročníků Ruské Rulety, které najdete v archivu Ruské Rulety. Reportáže účastníků jsou dostatečně vypovídající! 

 

Start a cíl závodu bude opět v „jezdeckém klubu Ptýrov“ mezi obcemi Branka a Ptýrov u Bakova nad Jizerou. Místo najdete snadno. Přijedete na náměstí do Bakova nad Jizerou, vydáte se směrem na Malou Bělou (z kopce). Přejedete most přes Jizeru, odbočíte doprava směr Bělá p.B. Po zhruba 400m opět odbočíte doprava (u restaurace „Klokočka“), projedete Novou Vsí (minete známou hospůdku „Jizera“, odkud se startuje Ruská Sibiř), pojedete zhruba asi kilometr do obce Branka, kde odbočíte doprava. Dále vás navedou šipky, je to už jen asi 500m.

 

Kategorie

Mrazík – nejlehčí kategorie, vhodná i pro rodiny s dětmi. Závod spočívá v projetí zhruba deseti až patnácti kontrol podle mapy ve stanoveném pořadí. Závod bude mít určitě do 50km a nikterak velké převýšení. Rozhoduje počet sebraných kontrol a čas.

 

Maxim – je kategorie již pro více zdatné jedince, kteří alespoň maličko na kole jezdí. Jedná o klasický scorelauf, což znamená, že dvojice si do mapy před závodem zakreslí všechny kontroly podle obdržených jednoduchých souřadnic (možné je obdržení map s již vyznačenými kontrolami stejně jako loni). Vyrazí na trať a na první kontrole (vzdálené jen kousek od místa startu) dostane bodové ohodnocení všech kontrol. Úkolem je v daném časovém limitu nasbírat co možná největší počet bodů. Časový limit pro kategorii Maxim je šest hodin (oproti předchozím ročníkům zkráceno), přičemž překročení časového limitu se trestá odebráním bodů. Překročení o více než hodinu znamená bohužel diskvalifikaci.

Pokud se někdo necítí na to vydržet sedm hodin v sedle a přesto si chce trochu zazávodit, nevadí. Metoda scorelaufu mu umožňuje sebrat tolik bodů na kolik se cítí a v klidu se vrátit s předstihem do cíle. Ne každý přece musí být první… ;)

 

Meresjev – Je nejtěžší kategorie a je určena pro ty, kteří mají rádi nějakou pořádnou legraci. Meresjev je dvouetapový, přičemž obě etapy jsou klasickým scorelaufem jako výše uvedený Maxim. První etapa Meresjeva je noční scorelauf s časovým limitem 3 hodiny(oproti předchozím ročníkům zkráceno), , do kterého první dvojice odstartuje již v pátek 19.června ve 23:00. Druhá etapa startuje v sobotu dopoledne společně s Mrazíky, Málčiky a Maximy a časový limit bude 5 hodin(oproti předchozím ročníkům zkráceno). Na regeneraci mezi jednotlivými etapami tak bude v tomto případě jen několik málo hodin spánku!

 

Málčik* – POZOR, NOVÁ KATEGORIE!!! - je kategorie pro rodiny s přívěsnými vozíky. Pojede se jako scorelauf na stejné mapě jako kategorie Maxim a Meresjev s tím rozdílem, že bude mít zkrácený časový limit na tři hodiny. Zkušení analogii této kategorie znají z etapového orienťáku  SIXNUMBERS. (www.sixnumber­s.cz)

*… protože ve vozících nebudou jen chlapečkové, připouštíme, že název Málčik je do jisté míry politicky nekorektní. Proto se rodičům s holčičkami umožní tuto kategorii nazývat Ďévočka, případně Málčik i Ďévočka. Ale na druhou stranu vše začíná na M, tak jsme chtěli dodržet nějakou linii.

 
 
 
 

Program Ruské Rulety 2009

Pátek 19.6.2009

20:00 – 21:30 / Prezentace kategorie Meresjev 22:00 – 22:15 / Výklad trati pro Meresjevy 23:00 – … / Start do první noční etapy

Sobota 20.6.2009

někde v noci se možná vrátí Meresjevové 7:30 – 9:00 / Prezentace kategorií Mrazík, Maxim a Málčik 9:15 – 9:30 / Výklad trati pro Mrazíky, Maximy a Málčik 9:45 – … / Start dvojic Mrazík, Maxim a Málčik cca 10:30 – … / Start kategorie Meresjev do druhé etapy do 18:00 by se většina dvojic měla vrátit 18:00 – 19:00 / Vyhlášení výsledků 19:00 – ? / kulturní program zvolený dle počtu přeživších a zůstavších

Neděle 21.6.2009

do 23:59 / Pozvolné opouštění prostoru

Další informace

 

Jídlo – v sobotu bude připraven večerní program včetně piva, jídla apod. Jedno teplé jídlo pro každého účastníka je v ceně startovného.

 

Ubytování a hygiena – ubytování je možné ve vlastních stanech na přilehlém pozemku. Základní hygienické zázemí (WC, voda) k dispozici. Za stan se neplatí nic, vše je již ve startovném.

 

Ceny – nějaké jako obvykle budou!

 

Vybavení s sebou:

 

·      horské nebo trekové kolo, přilba povinná 

·      základní nářadí na kolo, náhradní duše, hustilka, zámek na kolo 

·      jídlo a pití na cestu 

·      buzola a mapník nebo jiný libovolný obal na mapy 

·      mobilní telefon

·      v kategorii Meresjev pro oba ve dvojici povinně světlo (doporučeno i více světel ;) a blikačka 

·      v kategorii Málčik je povinný přívěsný vozík (s dětskou sedačku jeďte třeba Mrazíka) 

·      mapy dostanete na startu

 

Startovné

Startovné činí 400 Kč za dvojici pro kategorii Mrazík, 600 Kč za dvojici pro kategorii Maxim, 800 Kč za dvojici pro kategorii Meresjev a 400 Kč za kategorii Málčik. Startovné zahrnuje obvyklé organizační zázemí, ubytování ve vlastním stanu, parkování a jedno teplé jídlo pro každého účastníka. Pro všechny kategorie startovné též zahrnuje turistickou mapu v měřítku 1:50.000, kterou dostanete při prezentaci.

 

Přihláška a placení startovného: přihlásit se můžete elektronicky na titulní stránce webu. Startovné prosím zaplaťte složenkou nebo bankovním převodem na účet číslo 43–4348330287/0100. Jako variabilní symbol použijte své devítimístné libovolné telefonní číslo, které uvedete do přihlášky (nechtěli jsme z vás tahat nějaká rodná čísla a podobně, toto nám přijde jako rozumná cesta). Prostřednictvím zadaného telefonního čísla – variabilního symbolu si spárujeme přihlášku s došlou platbou a zařadíme vás na startovní listinu. Vaši platbu očekáváme do sedmi dnů od odeslání přihlášky; v opačném případě budeme přihlášku považovat za neplatnou. Bakov Devils neručí za chybné uvedení variabilního symbolu a tím i nezařazení na startovní listinu. V případě problémů či dotazů nás prosím kontaktujte na bakovdevils zavináč gmail tečka cz

 

S přihlašováním prosím neotálejte, jako pořadatel si vyhrazujeme právo kdykoli vyhlásit limit na počet startujících z kapacitních důvodů. Sledujte náš web. Děkujeme za pochopení.

 Neotálejte, neotálejte, ale přihlašovací formulář spustíme přesně 1.4. 2009 !!!!!!!

Děkujeme a těšíme se na vás!!!

 

 

Bakovdevils & a spol.