Ruskou Sibiř jsme již strávili, zahojili modřiny po celém těle, leč už je tu pozvánka bakovských ďáblů na letní část jejich nekonečného seriálu.

Letos již osmý ročník neustále se vyjíjející Ruské Rulety tedy proběhne ve dnech 19. a 20.6. 2009.

Bakováci se letos rozhodli spojit s vé síly s pořadateli www­.sixnumbers.cz , což by mělo přinést několik málo změn ve formě převzatých prvků, za všechny asi lze jmenovat, že bude zavedeno elektronické měření mezičasů a časů, zvláštní kategorii přívěsných vozíků, možná dozná maličánko změn i charakter pozávodního společenského vyžití, ale to je vše zatím jen v přípravách…

Co však zůstává nezměněno, je centrum na farmě Ptýrov (www.farmapty­rov.cz) nedale­ko Bakova nad Jizerou, která je stále hezčí a vybavenější. Stejnou samozřejmostí je i mírně zvlněný krásný terén Máchova kraje, který je ideálním startem pro ty, kteří si chtějí možná poprvé v životě porovnat síly s ostatními soupeři.

Kategorie krom zmiňovaných přívěsných vozíků ( Málčik ???) zůstávají stejné jako vloni.

Mrazík bude letos opravdu jednoduchý, skutečně ho lze bezbolestně absolvovat s trochu odrostlými dětmi, kterým nebude dělat problém ujet na kole cca 30–35 km.

Maxim je kategorie pro pokročilé cyklisty, limit je 6 hodin a jedná se o sobotní jednoetapový závod

Meresjev je určen pro opravdu zdatné jedince, v pátek 19.6. je čeká tříhodinová etapa , která startuje ve 22. hod, kdy už je tma jak v pytli, poté následuje tak 5 hodin určených k regeneraci sil, aby pak závodníci museli absolvovat dalších 5 hodin a to už opravdu není žádná legrace.

No prostě na akci Ruská ruleta se najde opravdu každý.  Takže občas jukněte na stránky Bakovdevils, rozpis bude zveřejněn do konce března a už samo bude možnost začít se na tuto jedinečnou akci přihlašovat.

 A kdo z vás jste o této disciplíně, kterou zatím nazýváme neoficiálně Bike Orienteering, což není nic jiného, než závod na horských kolech s turistickou mapou, se kterou umí takřka každý z nás, jestě nic neslyšeli, jukněte na tránky www.sixnumbers.cz a jako připravu si můžete zkusit jednu etapu, která proběhne 8.5.2009 a kterou v rámci Malevil bike festivalu připravuje právě zmiňovaný spřátelený oddíl.

Báža